Projekto „Svečiuose-kinas“ dalyviai

El. paštas Spausdinti

2015-aisiais metais projekte sudalyvavo per 130 socialiai pažeidžiamų asmenų, aplankytos 5 skirtingo pobūdžio soc. įstaigos, išsidėsčiusios 5 Lietuvos rajonuose:

 

•Priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenė Kalnaberžėje, Kėdainių raj., „Vilties švyturys“
•Vaikų pulmonologijos skyrius Valkininkuose, Varėnos raj., „Pušelė“
•Klaipėdos ligoninės psichiatrijos departamentas Švėkšnoje, Šilutės raj.
•Senelių globos namai Nemenčinėje, Vilniaus raj., „Sevilis“
•Amatų mokykla „Sodžiaus meistrai“ ir šeimyninio modelio vaikų globos namai „Šv. Jono vaikai“ Rūdiškėse, Trakų raj.

 

Projekto metu surengti 5 lietuviško kino seansai ir 3 susitikimai su kino profesionalais, kurių metu vykę mokymai ar filmų aptarimai padėjo siekti pagrindinių projekto tikslų įgyvendinimo: kino meno prieinamumo soc. pažeidžiamoms grupėms didinimo, susidomėjimo kinu auginimo, kino sklaidos Lietuvos regionuose suaktyvinimo, socialinės atskirties mažinimo, aktyvumo saviraiškos srityse stiprinimo, tarpsektorinių partnerysčių vystymo.

 


 

2016-aisiais, antrus iš eilės metus įgyvendinant „Svečiuose-kinas“ idėją, socialiniame kino projekte sudalyvavo 144 socialiai pažeidžiami asmenys, iš viso surengti 5 specialūs lietuviško kino seansai, visuose iš jų dalyvaujant skirtingų specialybių kino profesionalams (savo profesiją ir darbą kine dalyviams pristatė prodiuseris Žilvinas Naujokas, filmų afišų dailininkas Vidas Drėgva, jaunosios kartos dokumentinių filmų režisierius Ernestas Samsonas, kino dalininkė Jurgita Gerdvilaitė ir operatorius Algimantas Mikutėnas). 2-uose seansuose papildomai surengtos kūrybinės dirbtuvės su Algimantu Mikutėnu (pristatyta operatoriaus meistrystė naudojant skirtingą apšvietimą, filtrus ir kt. technines priemones) ir Vidu Drėgva (kino afišos kūrimas kartu su reabilitacijos centro bendruomene – sukurta nauja afiša filmui „Vaikai iš Amerikos viešbučio“).

 

2016-ųjų metų dalyviai:

•Vilniaus priklausomybės ligų centras

•Priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenė „Sugrįžimas“ (Kauno raj., Linksmakalnio k.)

•Priklausomybių reabilitacijos centras „Meikštų dvaras“ (Ignalinos raj., Meikštų k.)

•Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras

•Merkinės kultūros centras.


2017-aisiais, siekiant didesnio projekto interaktyvumo ir aktyvesnio tikslinės auditorijos įsitraukimo į kūrybinę veiklą, projekto pagrindinis dėmesys bus skiriamas kūrybinėms dirbtuvėms su kino industrijos profesionalais. Projekto menu planuojama surengti kino plakato, grimo, analoginės fotografijos, kino kostiumo ir kino kritikos dirbtuves, kuriose savo kūrybinius, analitinius ir retorinius sugebėjimus išbandys ne tik „Svečiuose-kinas“ dalyviai-reabilitacijos, slaugos ir kt. įstaigų gyventojai, bet ir lietuviškų filmų režisieriai, kritikai, filmų dailininkai, grimeriai ir fotografai.

Projekto pabaiga - 2017 m. gruodis. Daugiau informacijos netrukus.