Į Palangą grįžta „Scanoramos vasara“

El. paštas Spausdinti

Birželio 23 dieną vasaros sostinėje Palangoje prasidės „Scanoramos vasara“. Europos šalių kino forumas „Scanorama“ jau trečius metus „Naglio“ kino teatre poilsiautojus kvies atrasti įdomiausius pastarųjų metų „Scanoramos“ festivalio filmus. „Scanoramos vasara“ truks visą savaitę – iki birželio 30 dienos.

„Palangoje vasarojantiems žiūrovams bus parodyti septyni filmai – jaudinantys, keliantys šypseną ir skatinantys plačiau atverti akis. Šios istorijos palies kiekvieno širdį ir praskaidrins atostogas pajūryje“, – pasakoja „Scanoramos“ meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Programoje žiūrovų laukia 13-ojoje „Scanoramoje“ rodyta režisieriaus Andrew Haigh“o drama „45 metai“ (45 Years, 2015). Už pagrindinius vaidmenis šiame filme Charlotte Rampling ir britų aktorius Tomas Courtenay“us Berlyno kino festivalyje buvo pripažinti geriausiais aktoriais ir apdovanoti „Sidabrinio lokio“ prizais. Filme – santykių krizės užklupta brandi pora, kurios 45-ųjų santuokos metinių šventę aptemdo ir šeimos pamatus supurto iš praeities išnirusi paslaptis.

Taip pat bus rodomas ir Kanų kino festivalio konkursinėje programoje dalyvavęs norvego Joachimo Triero filmas „Garsiau už bombas“ (Louder Than Bombs, 2015). Filme, kuriame pagrindiniai vaidmenys patikėti prancūzų kino žvaigždei Isabelle“i Huppert, Holivudo aktoriui Jesse“iui Eisenbergui ir airiui Gabrieliui Byrne, narpliojama sudėtinga žuvusios karo fotografės šeimos drama.

Žiūrovai pamatys ir švedų dramą „Mano sesutė“ (My Skinny Sister, 2015), nagrinėjačią itin opias šiuolaikinių paauglių problemas – valgymo sutrikimus ir anoreksiją, susvetimėjimą šeimoje ir klaidžias savo vietos gyvenime paieškas.

Taip pat pakvies į vieną populiariausių pernai metų „Scanoramos“ filmų – komišką islandų dramą „Fusis“ (Virgin Mountain, 2015) ir netradicinę prancūzų romantinę komediją „Meilė iš pirmo smūgio“ (Love at First Fight, 2014). „Scanoramos vasaros“ žiūrovus pradžiugins ir originali skandinaviška komedija – norvegų režisieriaus Hanso Petterio Molando filmas „Metų pilietis“ (In Order of Disappearance, 2014), pasakojantis apie dorą šeimos vyrą, apakintą keršto dėl sūnaus nužudymo ir stojantį į kovą su narkotikų mafija.

Programoje pristatoma ir kito garsaus norvegų režisieriaus Eriko Poppe“o drama „Tūkstantį kartų labanakt“ (A Thousand Times Good Night, 2013). Pagrindinį vaidmenį joje sukūrė garsi prancūzų aktorė Juliette Binoche. Filme pasakojama apie sudėtingą karo fotografės dilemą – kaip suderinti pavojingą darbą su mamos pareigomis.

Daugiau informacijos - www.kinoteatrasnaglis.lt