Palangos kino teatras medžioja prisiminimus

El. paštas Spausdinti

Atgimti besirengiantis vienintelis didžiausio šalies pajūrio kurorto kino teatras „Naglis“ tikisi visuomenės pagalbos renkant archyvinę medžiagą.

 

Anot valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ direktoriaus Arūno Stoškaus, mėginama sukaupti senų nuotraukų, skrajučių, afišų, bilietų ir kitų su kino teatru „Naglis“ susijusių daiktų kolekciją. Ateityje ji galbūt virs nedideliu muziejumi.

 

„Artimiausiu metu skelbsime buvusio kino teatro „Jūratė ir Kastytis“ pastato bei žemės sklypo Klaipėdoje pardavimo konkursą. Investicijoms į „Naglį“ reikia maždaug 1 mln. eurų. Norime, kad šis kino teatras po kapitalinio remonto ir renovacijos išlaikytų senąją aurą, todėl ir surengėme „prisiminimų“ rinkimo akciją. Mums taip pat įdomios žmonių istorijos, susijusios su kino teatru“, – „Lietuvos žinioms“ sakė A. Stoškus.

 

Nors planuota, kad pastato remontas bus pradėtas šiemet, dėl užtrukusių nekilnojamojo turto pardavimo sandorių ir kol kas nepavykus surinkti reikiamos pinigų sumos darbai atidedami kitiems metams.

 

Kol kas neuždarys

 

Bendrovė „Lietuvos kinas“ „Naglio“ atgaivinimo procedūras pradėjo 2015-aisiais. Kino teatrą nuspręsta kapitališkai atnaujinti.

 

„Remontui reikiamų lėšų tikimės surinkti pardavę nekilnojamąjį turtą Klaipėdoje. Dalį planų jau pavyko įgyvendinti: už maždaug 300 tūkst. eurų pardavėme sandėlius ir žemės sklypą uostamiestyje, Dubysos gatvėje. Dabar – „Jūratės ir Kastyčio“ eilė. Už šį turtą tikimės gauti apie 600 tūkst. eurų. Tuomet skelbsime konkursą kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijos techniniam projektui parengti, o patys statybos darbai galėtų prasidėti 2018-aisiais. Tad šiemet kino teatras dar nebus uždarytas, veiks toliau“, – kalbėjo A. Stoškus. Jo teigimu, planus teko pakoreguoti dėl lėčiau nei tikėtasi vykstančių turto pardavimo sandorių.

 

„Pirmiausia turime surinkti visą remontui būtiną biudžetą. Šiais metais ir vėl rodysime kokybiškas juostas. Repertuare numatyti ir festivalių „Scanorama“, „Kino pavasaris“ filmai. Bilietų kainos liks tokios pat kaip pernai: ne mažiau nei dešimties žmonių grupei bilietas kainuos po 2 eurus vienam žiūrovui, moksleiviams, senjorams – 3 eurus, o įprasta kaina – 4 eurai“, – informavo jis.

 

„Lietuvos kinas“ jau yra gavęs priešprojektinius „Naglio“ atnaujinimo pasiūlymus, atspindinčius bendrą šio objekto panaudojimo viziją. Dabartinėje žiūrovų salėje telpa 260 žmonių, o po rekonstrukcijos vietų sumažės iki 170.

 

„To reikia siekiant pritaikyti patalpas neįgaliesiems ir sėdimas vietas padaryti komfortiškesnes, nes dabar ten – sovietinis reliktas. „Naglis“ atitiks visus šiuolaikinius reikalavimus, todėl galėsime rodyti ir holivudinių filmų premjeras. Pastatą ketinama apšiltinti tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Jo fojė bus įrengta kavinukė, drabužinė, papildomos persirengimo, grimo patalpos aktoriams, nes kino teatre numatome rodyti ne vien filmus“, – atskleidė A. Stoškus.

Antrame pastato aukšte planuojama įrengti kamerinę 50–60 vietų kino salę. „Ji veiktų šaltuoju metų laiku savaitgaliais, nes norime, kad „Naglis“ funkcionuotų ne vien vasarą“, – pabrėžė „Lietuvos kino“ direktorius.

 

Prašo pagalbos


Kol rekonstrukcija nepradėta, „Lietuvos kino“ iniciatyva pradėta rinkti įvairią su „Nagliu“ susijusią istorinę ir archyvinę medžiagą. Tai – nuotraukos, seni bilietai, plakatai, spaudos leidinių iškarpos, vaizdo medžiaga ir kita.

 

Anot „Lietuvos kino“ direktoriaus pavaduotojos Vaidos Kazlauskaitės, po rekonstrukcijos siekiama išlaikyti senąją „Naglio“ dvasią. „Nenorime, jog erdvė būtų itin moderni, sterili, kaip neretai būna po kapitalinio remonto. Archyvinė medžiaga mums reikalinga tam, kad išlaikytume kuo daugiau autentikos, tą tikrąją retro aurą, todėl labai prašome visuomenės pagalbos. Kol kas rinkti medžiagą sudėtinga, tačiau akcija tik prasidėjo. Mums labai svarbūs ir žmonių prisiminimai, įspūdžiai. Jau kai kas parašė, kad „Naglyje“ pirmą kartą žiūrėjo „Titaniką“, kad dirbo šiame kino teatre arba lankėsi jame vaikystėje ir iki šiol saugo neišdildomus įspūdžius“, – pasakojo V. Kazlauskaitė.

 

Jei pavyks sukaupti daugiau eksponatų, kino teatre planuojama įrengti savotišką muziejų.

 

„Mes savo ruožtu irgi pradėjome paieškas: kreipėmės į Palangos miesto savivaldybę, Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, Teatro, kino ir muzikos muziejų, Centrinį valstybės archyvą ir kitas įstaigas. Šio kino teatro istoriją norime pristatyti žiūrovams šiltai, įdomiai“, – tikino pašnekovė.

 

Turinčiųjų archyvinės, vaizdinės medžiagos ar tiesiog norinčiųjų pasidalyti prisiminimais apie vienintelį iki šiol veikiantį Palangos kino teatrą prašoma rašyti elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

Denisas Nikitenka, © Lietuvos žinios