Autorius užmirštas, kūrinio likimas neaiškus

El. paštas Spausdinti

Dalijamės architektės-restauratorės Neringos Šarkauskaitės-Šimkuvienės straipsnio „Autorius užmirštas, kūrinio likimas neaiškus“ ištrauka:

„Atlikdama polichromijos tyrimus Lietuvos architektūros objektuose, susiduriu su visuomenei menkai žinomais, paveldo institucijų nelabai vertinamais, bet unikaliais pastatais ir dekoru. Net kartotinis projektas gali Lietuvos kontekste sužibėti kaip išskirtinis epochos atspindys, kurį verta išsaugoti.

Vienas iš tokių – Palangos kino teatras „Naglis“. Pastatytas 1959 m., niekada nebuvo rimčiau tvarkomas, renovuojamas.1 Išlaikė ne tik originalų išplanavimą ir dekorą, vestibiulyje išliko senoji grindų danga (teracas), sienų, lubų karnizai ir svarbiausias interjero akcentas – dekoratyvinis pano. Remiantis ikonografine medžiaga ir atlikus interjero polichromijos tyrimus, pavyko rasti ir nustatyti pirmąjį dekoravimo sluoksnį: sgrafito technika atliktą pano, kuriame vaizduojamos Neringos ir Naglio figūros, stilizuotos bangos, kūrinio centre – slibinas, trys buriniai žvejų laiveliai ir į dangų kylančios žuvėdros. Autorius – dailininkas Jonas Jukonis“.

Visą straipsnį skaitykite žurnale Kultūros barai Nr. 10 arba Delfi+.